Dövme Silme Kremleri

Dövme-Silme-KremiDövme Silme Kremleri Dövme Siler mi ?

Dövme yaptırmak ve sildirmek, zaman ilerledikçe oran olarak giderek artmaktadır. Bu  durum hem dövme sanatçılarının yaratıcılını zorlarken hemde dövme silme-sildirme işlemlerinde lazer uygulamalarının dışında daha pratik ve ekonomik yöntemlerin arayışına yöneltmektedir.

Burada en dikkat çekici durumun dövme silme kremlerimde yaşanmaktadır. Hala dövme silmede lazer akla gelen gelen ilk seçenek olsada, dövme silici kremler ve Kimyasal Peeling uygulamalarıda dövme silme işlemleriğnde adlarında sıklıkla bahsettirmeye başlamıştır.

Ancak, Lazer yada dermabrozyon vb. uygulamalarda deriye dönük yapılan mekanik müdahalelerin cilde kaçınılmaz olarak bıraktığı izler ve özellikle cilt dengesinin sağlanması amacıyla kimyasal peelinge baş vurmayı neredeyse zorunlu kılmaktadır.

Son dönemlerde piyasdada sıklıkla karşılaşılan dövme silme kremlerinin aslına bakılırsa bu mantıktan yola çıkılarak üretilği unutulmamalıdır. İçeriğinde Cildin pul pul ve orta vadede mikro deri dökülmeleriyle soyulmasını sağladığı varsayılan asidik bileşiklerin kimyasal peelin uygulaması adı altında dövme silici uygulamalar olarak sunulmaktadır.

Dövme Silme Krem İçerileri

Dövme silici yada Dövme silici kremler olarak piyasada satışa sunulan, dr. bio , tatto off gibi markaların başta geldiği dövme silme kremleri gerek kullanıcı yorumları, gereksede içerikleri göz önünde bulundurulduğunda özellikle kalıcı dövmelerin derinlik ve boya yoğunluğu düşünüldüğünde istenilen başarıyı sağlayamadını söyleyebiliriz.

İçeriklerinde her ne kadar asidik bileşikler bulunsada, cildi korumak yada hem deriyi soymaya hemde bakım sağlamaya yaradığı varsayılan , nemlendirici yağ ve bitki özlerinin kullanılmasıyla sağladığı idda edilen soyulma mikro ölçekte peeling etkisi yaratacak bir yapıya dönüşmektedir.

Unutulmamalıdırki saf asit formunun başka her hangi bir bileşikle karıştırılması yada bir arada tutulması mümkün değildir. Budurm hem asitin hemde yan bileşiklerim kimyasını bozarken cilt yapısının hassasiyetine bağlı olarak bir takım sorunlara neden olma riskini taşımaktadır.

Kimyasal Peeling Nedir

Dövme silici kremlerin yaratmayı idda ettiği etki cildin pul pul yada kabul atma biçiminde soyulmasını sağlayan bir yapıya sahip olduğudur. Ancak bu durum az önce bahsettiğimiz nedene bağlı olarak mümkün değildir.

Böylesi bir soyulmayı sağlamak için dövmenin olduğu bölgeye Kimyasal Peeling asitinin saf formda sürülmesi ve derecesine bağlı olarak bir kaç dakika beklendinkten sonra su ile dezenfekte edilmesi ve ardındanda soyulma sürecini sorunsuz gerçekleştirecek vitamin destekleriyle sağlamak gerekmektedir.

Yazımın sonuna gelirken, kimyasal peeling uygulamalarının uzun yıllardır gelişmiş ülkelerde hem leke ve dövme gibi izlerin giderilmesinde hemde değişik formlarda cilt bakım uygulamarında kullanıldını hatırlatmakta fayda var.

Konu hakkında kullanıcı yorumları ve dövme silme yöntemleri hakkında detaylı yazımız için ” Dövme Silme ve Kullanıcı Yorumları ” başlığını tıklayabilirsiniz. Ayrıca videolu ve resimli konuyu anlattığım dövme sildirme yazımı kesinlikle okuyun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s