En İyi Dövme Silme Yöntemi

DÖVME SİLME İŞtcLKEMLERİNDE BİLİNMESİ GEREKENLER HAKKINDA.

Dövme yüzyıllardan beri insanlar tarafından bedenlerinin değişik yerlerine yaptırılan kalıcı bir vücut boyama yöntemidir. Hayatınızın farklı dönemlerinde bedeninize bir dövme yaptırmış fakat birkaç sene sonra bu dövmeden sıkılarak kurtulmak istemiş olabilirsiniz.

Dövme çıkarılabilir mi?

 

Yaptırmış olduğumuz kalıcı dövmeyi çıkartmak sanıldığı kadar kolay olmamakla birlikte bu işlem için geliştirilmiş bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunların başında birtakım kimyasal peeling uygulamaları gelmektedir.

En etkili dövme çıkarma yöntemi hangisidir ?

 

Yapılan araştırmalarda en etkili dövme silme yöntemi konusunda TCA peeling olduğu bilinmektedir. TCA peeling, triklorasetik asit olup kısaca tca olarak telaffuz edilir. Güçlü bir asittir ve seyreltilerek kullanılması uygundur. Kullanmadan önce nasıl uygulayacağınıza dair tüm kullanım bilgilerini okuduktan sonra doğru bir şekilde uygulamanız etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Tüm peelingler arasındaki en güçlü ve etkili peeling yöntemi tca olarak bilinmektedir.

…ALINTI…

Dövme Silme

Dövmenin nasıl bir tutku olduğu ancak dövme yaptıranların açıklayabileceği bir duygu. İnsanlık tarihi boyunca bir takım simgelerin gerek kişinin onu sürekli hatırlamak istemesi yada kişiliğine özgü bir figür olduğu düşüncesiyle hep tercih sebebi olmuştur.

Kadınlar için özel olmasını sağlayan ise seçilen simgelerin kategorisinde açıklanabilir. Erkeklerden farklı olarak daha içe dönük ve kişiliği yansıtan figürler özellikle son dönemlerde melek kanatları, yoğun çiçek seçenekleri olarak giderek artmaktadır.

Ancak bu durumdan belkide daha öneli olan şey ise dövme silme taleplerinin giderek artan bir biçimde yaşanması.  Alkol vb. etkisinde yapılan yada yaptırılan dövmeler hem dövme yaptıran hemde dövme sanatçıları için sıkıntılı durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Seçilen simgenin kısa zaman içinde önemini yitirmesi ve yarattığı çağrışımlardan kurtulmak adına girişilen aceleci çabalar , tıpkı dövmenin yapım aşamasında üzerine düşünülerek hareket edilmemesinden kaynaklı ciddi cilt problemlerine kapı aralayabilmektedir.

Özellikle kadınların çevresel baskılara erkeklerden daha fazla maruz kalmasının sonucunda dövmeden kurtulmak tam anlamıyla buhranlı süreçlere dönüşebilmekte ve bu yüzden cilt yapısının özellikler ve olası allerjik durumlar göz ardı edilerek daha sıkıntılı durumlara düşülebilmektedir.

Cilt yapılarının erkeklerden bariz farklılıklara sahip olması kadınları dövme silme tercihlerinde daha dikkatli olmaya zorlamaktadır.

Dövme Silmede Dikkat Etmesi Gerekenler

Dövme silme tedavisinde, dövmenin kullanıldığı boya yapısı ve deriye ne kadar derinlikte işlediği gibi faktörler silme işleminin süresini belirlerken, Dövme silme işlenin sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için hem dövme silme yönteminin seçiminde hemde uygulayacak kişilerin bir çok detaya dikkat etmesi gerekmektedir.

Son dönemlerde dövme silme taleplerinin giderek artmasına bağlı olarak gelişen teknolojilerle bu işin üstesinden gelinmeye çalışılıyor. Sürekli daha güçlü lazerlerden bahsediliyor ancak lazerle dövme sildirme gibi bir konuda dahi tam başarı sağlanamıyor. Üstelik oldukça yüksek ücretler ödüyor insanlar.

Dövme sahibi kişinin kendi başına dikkatli ve bir takım önlemler alarak , dövmenin derinliği ve cilt yapısına bağlı olarak değişen sürelerde de olsa dövmeden kurtulmasının mümkün olduğunu tamda burada bu nedenlerden kaynalkı belirtmek önemlidir.

Dövme Silme Yöntemleri

Son dönem gelişen Peeling uygulamaları ve klinik süreçler dahil olmak üzere bir kaç başlıkta dövme sildirme/silme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

1-Lazer ışınlarının deriyi yakması ve dövmenin bulunduğu deri bölgesindeki dokunun kurutularak dökülmesini sağlayan lazer uygulamaları.

2-Dermabrazyon tekniği ile dövmenin bulunduğu doku yapısının aşındırılarak dövmenin silinmesi.

3-Dövme silici kremler ile, her ne kadar Kimyasal Peeling uygulaması adı verilsede içeriğinde asit bileşinin dışında kimyevi maddelerle jelleştştirilen krermlerle uygulandığından tam da Kimyasal Peelig uygulaması sayılmayan ama dövme silme işlemlerinde başvurulan bir yöntem olarak kullanılan Dövme silici krem uygulamaları.

4-Kimyasal Peeling uygulaması olarak bilinen TCA-Kimyasal Peeling tekniğiyle, saf asit içerilkli çözeltilerin kullanılarak dövmenin bulunduğu doku bölgesinde kimyasal yanık oluşturmak suretiyle, cildin yanmaya bağlı olarak katmanlar halinde soyulması ve dövmenin işlediği derinliğe kadar uygulanacak periyodik seasnlarala ince katmanlar halinde soyulmalarla dövmenin deriden atılmasını sağlayan yöntemler olarak dört ana başlıkta özetleyebiliriz.

Dövme silici kremlerinde içerinin asidik yapısından ziyade, deride hafif çaplı peeling etkisi yaratan maddelerin olması ve her cilt yapısına tesir edememesi neredeyse hiç bir işe yaramamaktadır.

Ancak son dönem cilt problemlerinin çözümü ve cilt bakım uygulamalarında öne çıkan kimyasal peeling yöntemleri, hem kişin kendi başına yapabileceği kadar basit hemde ekonomik olarak uygun koşullar sunması özellikle TCA kimyasal peeling yönteminin cazipliğini artırmaktadır.

Dövmenin bulunduğu böldeki deriyi, belirli zaman aralıklarıyla uygulkanan TCA asit peelingi ile katmanlar halinde soyarak zaman içinde dövmeden kurtulmaya olank sağlayan kimyasal peelin yöntemi, cilt yapısının özelliklerine göre derecelendirilen oranlarıyla kadınla açısından güvenilir bir dövme silme yöntemidir.

 

Kaynak: http://www.sagligim.org/gecici-ve-dovme-silme-yontemleri/

… ALINTI…
Yazımız burada son buluurken dövme silme işlemlerinde Kimyasal Peeling uygulamaları hakkında detaylı bilgi için dövme silme yazımı okuyabilirsiniz. Konuyla alakalı olarak videolu ve resimli konuyu anlattığım dövme sildirme yazımı kesinlikle okuyun.
Reklamlar

En İyi Dövme Silme Yöntemi” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s